Jak powinny wyglądać relacje Państwo-Kościół w XXI wieku? - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Jak powinny wyglądać relacje Państwo-Kościół w XXI wieku?

Plac Myśli Otwartej

Prowadząca:

Aleksandra Pawlicka

Goście:

  • Adam Bodnar, Zbigniew Girzyński, Sławomir Nitras, Urszula Pasławska,

Godzina:

10:00-11:00

Miejsce:

CAMPUS ARENA

Transmisja:

10:00

28.08.2022

Adam Bodnar

Doktor habilitowany nauk prawnych, profesor Uniwersytetu SWPS. Działacz na rzecz praw człowieka, między innymi w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. W latach 2015-2021 był Rzecznikiem Praw Obywatelskich - prawdziwym rzecznikiem naszych praw.

Zbigniew Girzyński

Historyk, doktor habilitowany, profesor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. W latach 2005-2015 i ponownie od 2019 poseł na Sejm RP. Autor lub współredaktor 19 książek z zakresu historii najnowszej. Jest specjalistą w zakresie dziejów emigracji polskiej w XX wieku.

Sławomir Nitras

Poseł na Sejm V, VI, VIII i IX kadencji, poseł do Parlamentu Europejskiego w latach 2014-2015 główny doradca premier Ewy Kopacz. Członek Zarządu Krajowego Platformy Obywatelskiej od 2001 roku do 2013 roku, przewodniczył PO w Szczecinie.

Urszula Pasławska

Polityk, prawnik, samorządowiec. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. W latach 2006–2012 wicemarszałek województwa warmińsko - mazurskiego, od 2015 posłanka na Sejm VII, VIII oraz IX kadencji. Od 2019 roku pełni funkcję przewodniczącej sejmowej Komisji Ochrony Środowiska, Leśnictwa i Zasobów Naturalnych. Jej priorytety to również rozwój regionu, polityka prorodzinna oraz szeroko rozumiane sprawy kobiet. Od 2012 roku jest wiceprezesem Polskiego Stronnictwa Ludowego, od 2021 roku aktywnie działa w stowarzyszeniu Kobiety w Centrum.

Aleksandra Pawlicka

Dziennikarka tygodnika „Newsweek”, komentatorka telewizyjna i radiowa, autorka książek biograficznych („Historie rodzinne” – na podstawie rozmów z Jerzym Stuhrem), wywiadów rzek „Ta straszna Środa” – z Magdaleną Środą, „Jest życie po końcu świata” – z Joanną Kos-Krauze oraz „Bardzo dawno temu...” – z Janem Tomaszem Grossem, a także książek podróżniczych „Światoholicy”, „Siedem razy świat” i „Zansakr”, a także książki poświęconej Kongresowi Kobiet – „Czas na kobiety”.