Informacja - najskuteczniejsza broń? - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Informacja – najskuteczniejsza broń?

Człowiek i Technologia

Goście:

  • Magdalena Ejsmont, Tomas Forro, Mateusz Lachowski,

Godzina:

11:00-12:00

Miejsce:

NAMIOT CENTRALNY

11:00

30.08.2022

Informacja, dezinformacja i wojna informacyjna towarzyszą konfliktom zbrojnym do początku. Wraz z rozwojem technologii, rozszerzeniem demokracji, wzmocnieniem roli społeczeństwa obywatelskiego w procesach politycznych rola informacji znacząco wzrosła. Przykład wojny w Ukrainie pokazuje, że informacja i propaganda w XXI wieku ma kluczowe znaczenie w konfliktach.

Magdalena Ejsmont

Była oficer Służby Kontrwywiadu Wojskowego. W trakcie służby zajmowała stanowiska związane z bezpieczeństwem Sił Zbrojnych RP w Polsce, jak i poza terenem kraju (dwie zmiany w Afganistanie). Obecnie Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy.

Tomáš Forró

Słowacki reporter zajmujący się kryzysami politycznymi i konfliktami zbrojnymi na całym świecie. Wielokrotnie nagradzany za reportaże z Ameryki Łacińskiej, Azji Wschodniej, Ukrainy i Polski. Autor dwóch książek, w tym wydanej po polsku „Apartament w hotelu Wojna. Reportaż z Donbasu”.

Mateusz Lachowski

Korespondent wojenny, dziennikarz i reżyser. Przebywa od pierwszego dnia rosyjskiej inwazji w Ukrainie. Obecnie związany z telewizją Polsat i tygodnikiem Newsweek, gdzie publikuje teksty. Wcześniej stały współpracownik TVN24 w Ukrainie. Jego relacje można było usłyszeć i przeczytać w Radiu Zet, Rmf24, Gazecie Wyborczej, Super Ekspresie i Vougue. Studiował prawo oraz nauki polityczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. Obecnie student III roku reżyserii Łódzkiej Filmówki. Prywatnie miłośnik podróżowania, kina książek, muzyki i zwierząt.