Ewolucja ekologiczna - dyskusja filozoficzna - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Ewolucja ekologiczna – dyskusja filozoficzna

Prowadząca:

prof. Magdalena Środa

Goście:

  • dr Tadeusz Nowicki, Urszula Zielińska,

Godzina:

14:30-15:30

Miejsce:

CAMPUS ARENA

14:30

29.08.2022

dr Tadeusz Nowicki

Polski przedsiębiorca, wspótwórca i prezes zarządu spółki ERGIS. Jako wiceprzewodniczący NZS-u na Politechnice Warszawskiej internowany w stanie wojennym. Uzyskał stopień naukowy doktora w École Nationale Supérieure des Mines de Saint-Étienne. Doświadczenie zdobywał pracując we francuskim Ministerstwie Przemysłu oraz sektorze prywatnym. Od 2007 roku jest prezesem zarządu Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych zrzeszonego w Konfederacji Lewiatan.

prof. Magdalena Środa

Filozofka, etyczka, wykłada na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się filozofią moralną i polityczną, historią idei oraz problematyką gender. Jest autorką wielu artykułów poświęconych współczesnej filozofii oraz książek m.in.: „Idea godności w historii i etyce”, „Indywidualizm i jego krytycy. Współczesne spory między liberałami, komunitarianami i feministkami na temat podmiotu, wspólnoty i płci”, „Kobiety i władza”, „Etyka dla myślących”. Ostatnio wydała: „Obcy inny wykluczony”. Jest też publicystką (stałe felietony w Gazecie Wyborczej), feministką, współzałożycielką Kongresu Kobiet. W rządzie M. Belki pełniła funkcję ministra Pełnomocnika Rządu ds. Równego statusu Kobiet i Mężczyzn.

Urszula Zielińska

Posłanka na Sejm IX Kadencji i przewodnicząca Partii Zieloni. W Sejmie jest wiceprzewodniczącą Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz członkinią Komisji Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych. Studiowała zarządzanie i marketing. Przed objęciem mandatu poselskiego pracowała w międzynarodowym biznesie w Polsce, w Niemczech i w Wielkiej Brytanii. W pracy parlamentarnej skupia się na tematyce zielonej energii i klimatu, prawach człowieka oraz ustawodawstwie dotyczącym konopi. Mieszka i pracuje w Warszawie.