Warsztaty NDI Win with Women (dyskusja w języku angielskim) - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Warsztaty NDI Win with Women (dyskusja w języku angielskim)

Społeczeństwo Przyszłości

Prowadząca:

Zuzana Papazoski (Resident Senior Director for Central Europe National Democratic Institute)

Goście:

  • Anna Andrejuvová (member of parliament (MP), Slovak Parliament, Chair of the Mandate and Immunity Committee), Antonina Majchrzak ( City Councilwoman, Lodz, Poland;), Anna Orosz (Member of Parliament (MP), Hungarian Parliament), Olga Richterová (Vice President of the Czech Chamber of Deputies),

Godzina:

13:00-14:00

Miejsce:

NAMIOT PRZY TĘCZY

Partner:

National Democratic Institute

13:00

28.08.2022

Młode polityczki wybrane na szczeblu krajowym, lokalnym i na poziomie europejskim z Europy Środkowej, które reprezentują całe spektrum polityczne podzielą się swoim doświadczeniem z zakresu procesów wyborczych. Opowiedzą o tym jak wygrały wybory, w jaki sposób były wspierane i jak partie mogą wspierać udział kobiet w polityce, jak kobiety mogą angażować się w procesy decyzyjne, również o tym jak skutecznie prowadzić kampanię i pełnić funkcje przywódcze, zwłaszcza w zakresie skutecznej komunikacji z różnymi grupami odbiorców, tak aby były lepiej przygotowane do wnoszenia istotnego wkładu w procesy demokratyczne w Europie Środkowej.

Anna Andrejuvová - member of parliament (MP), Slovak Parliament, Chair of the Mandate and Immunity Committee

Studiowała prawo oraz nauki polityczne. Podczas studiów pracowała w konserwatywnej organizacji politycznej tworzonej przez młodych. Zdobyła również doświadczenie pracując w słowackim Ministerstwie Sprawiedliwości oraz w zespole Ministra Daniela Lipšica, gdzie zajmowała się komunikacją rządową. Anna pracowała również jako rzecznik partii Ruch Chrześcijańsko-Demokratyczny oraz jako asystentka posła na sejm. Od 2020 roku jest członkinią Rady Narodowej Republiki Słowacji oraz członkinią: Komisji Obrony i Bezpieczeństwa, Specjalnej Komisji ds. Kontroli Działalności Wywiadu Wojskowego oraz Przewodniczącą Komisji Mandatu i Immunitetu Rady Narodowej Republiki Słowackiej. Jej nadrzędnymi wartościami są sprawiedliwość, bezpieczeństwo i wolność. Dla Anny w pracy polityka ważne jest pogodzenie się z totalitarną przeszłością rodzimego kraju, wspieranie kobiet w ciąży, dzieci oraz rodzin.

Antonina Majchrzak - City Councilwoman, Lodz, Poland

Najmłodsza radna ósmej kadencji Rady Miasta Łódź, wiceprezeska Komitetu Ochrony Środowiska. Zaangażowała się w działalność społeczną już w wieku 16 lat. Współtwórczyni „Ekopaktu dla Łodzi”, projektu „Łódź Best Water” i antysmogowej kampanii „Łódź, We breath!". Jest członkiem młodzieżówki Młodzi Demokraci oraz Platformy Obywatelskiej. Antonina jest zaangażowana w programy mentorskie „Girls Future Ready” i „Enter in the calendar". Jest absolwentką „International Visitor Leadership Program” i Young Political Leadership Academy organizowanymi przez National Democratic Institute. Jej pierwszą decyzją jako przedstawiciela samorządowego było wyelminowanie plastikowych butelek i jednorazowych sztućców z ratusza łódzkiego.

Anna Orosz - Member of Parliament (MP), Hungarian Parliament

Jest członkinią Parlamentu Węgierskiego, gdzie reprezentuje Budapeszt w drugim okręgu wyborczym. Anna pełniła funkcję wiceburmistrza odpowiedzialnego za rozwój miasta i edukację publiczną w Zarządzie Miasta w XI dzielnicy w Budapeszcie. Była członkinią zarządu Momentum Movement, nowego progresywnego ruchu politycznego na Węgrzech. Z wykształcenia ekonomistka, interesuje się edukacją, ochroną środowiska i prawami kobiet.

Zuzana Papazoski (Resident Senior Director for Central Europe National Democratic Institute)

Ekspert ds. demokracji z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu projektami w Europie i Południowo-Wschodniej Azji. Podczas swojego czasu w NDI, Papazoski zaplanowała i wprowadziła w życie projekty wspierające zaangażowanie społeczne, rzecznictwo obywatelskie, organizowanie partii politycznych oraz wzmacnianie parlamentu. Obecnie zajmuje 2 stanowiska w ndi: jako dyrektor regionalny na Polskę i jako Senior Dyrektor na wszystkie projekty NDI na Europę Wschodnią. Papazoski obroniła tytuł magistra z Uniwersytetu Komeńskiego w Bratysławie. Mówi płynnie po słowacku, angielsku, czesku i polsku z wiedzą roboczą języków macedońskiego i serbskiego.

dr hab. Olga Richterová - Vice President of the Czech Chamber of Deputies

Od 2021 roku zastępczyni marszałka Izby Deputowanych czeskiego parlamentu oraz posłanka Czeskiej Partii Piratów, wiceszefowa komitetu organizacyjnego Izby Deputowanych Czeskiego Parlamentu, członkini Podkomisji Społecznej Opieki Zdrowotnej, Podkomisji Medialnej i Wolności Słowa, Podkomisji ds. Ochrony Konsumenta i wielu innych komisji np. Kontroli Wywiadu Wojskowego lub Krajowego Organu Bezpieczeństwa. Od listopada 2017 roku do października 2021 roku była posłanką z ramienia Czeskiej Partii Piratów, zastępczynią szefa Komitetu ds. Polityki Społecznej i członkinią Komitetu Służby Zdrowia, Tymczasowej Komisji ds. Rodzinnych, Równych Praw i Mniejszości Narodowych oraz Rady Doradzania Rządowi dla obszaru położnictwa. W latach 2017-2021 zastępczyni prezesa Czeskiej Partii Piratów.