Teatr, wolność, różnorodność - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Teatr, wolność, różnorodność

Równość i Różnorodność

Prowadzący:

Paweł Rabiej

Goście:

  • Andrzej Seweryn,

Godzina:

13:00-15:00

13

31.08.2022

Aktorstwo to nie tylko wcielanie się w czyjąś rolę – to także wyzwalanie siebie, kreowanie postaci, uwolnienie myśli i odsunięcie od siebie problemów życia codziennego. W aktorstwie można odnaleźć spełnienie i wolność, o której mówi się niewiele, a wiedzą o niej wszystkie osoby zajmujące się aktorstwem. Jakie role są najtrudniejsze? Jak pokazać emocje w sposób, który będzie widoczny dla każdego odbiorcy? Odpowiedź na te i inne ważne pytania znają m.in. Andrzej Seweryn i Paweł Rabiej.

Paweł Rabiej

Innowator, changemaker, lider zmian w firmach i instytucjach publicznych i społecznych. Doświadczony menedżer, dziennikarz i redaktor, twórca ośrodka analitycznego THINKTANK, współtwórca partii Nowoczesna. Rzecznik praw społeczności LGBTQI+, liberał z temperamentu i przekonań.

Andrzej Seweryn

Mistrz wszechstronnych teatralnych kreacji, jeden z największych polskich aktorów, reżyser, dyrektor Teatru Polskiego w Warszawie. Przez 20 lat grał i reżyserował w prestiżowym zespole teatralnym Comédie Française w Paryżu. Współpracował z największymi europejskimi reżyserami, m.in. Andrzejem Wajdą, Peterem Brookiem i Stevenem Spielbergiem. Jego najnowsze aktorskie wcielenie to rola paryskiego krawca i drag queen Loretty w serialu Netflixa „Królowa”.