Samotna żegluga czyli dobrowolne pustelnictwo morskie. Spotkanie z żeglarzem Krzysztofem Baranowskim. - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Samotna żegluga czyli dobrowolne pustelnictwo morskie. Spotkanie z żeglarzem Krzysztofem Baranowskim.

Prowadzący:

Jakub Rutnicki

Goście:

  • Krzysztof Baranowski,

Godzina:

16:00-17:00

Miejsce:

NAMIOT CENTRALNY

16:00

29.08.2022

Krzysztof Baranowski

Jest żeglarzem, pisarzem, filmowcem, dziennikarzem i krótkofalowcem SP 5 ATV/MM. Absolwent Politechniki Wrocławskiej (inżynier elektronik) i Studium Dziennikarskiego Uniwersytetu Warszawskiego (dziennikarz). Pierwszy Polakiem, który opłynął świat wokół trzech przylądków: Agulhas, Leeuwin i Horn, a także pierwszym Polakiem, który opłynął samotnie świat dwukrotnie. Był inicjatorem budowy Poloneza oraz dwóch żaglowców rejowych: STS „Pogoria” oraz STS „Fryderyk Chopin”. Był kapitanem żaglowców: „Zew Morza”, „Pogoria”, „Atlantis”, „Fryderyk Chopin”. Pomysłodawca i założyciel Szkoły pod Żaglami.

Jakub Rutnicki

Poseł od 2005 roku do dnia dzisiejszego, pasjonat sportu ze szczególnym uwzględnieniem siatkówki - od blisko pół roku Przewodniczący Komisji Sportu i Turystyki w Sejmie RP gdzie szczególnie zajmuje się projektami związanymi z budową i remontem infrastruktury sportowej. Od 16 lat organizator największego amatorskiego turniej siatkówki plażowej w Polsce RutnickiCup. Prywatnie od dwóch lat szczęśliwy mąż i tata 8 letniego Antosia.