Regulacja usług cyfrowych: potrzeba dobrego wdrożenia - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Regulacja usług cyfrowych: potrzeba dobrego wdrożenia

Polska - Europa - Świat

Prowadzący:

dr Michał Boni

Goście:

  • Simone Gobello, Katarzyna Szymielewicz, Andrzej Halicki,

Godzina:

11:00-12:00

Miejsce:

PODKOWA I

11:00

30.08.2022

Simone Gobello

Kierownik ds. polityki publicznej w unijnym biurze Facebooka. W ramach swoich obowiązków zajmuje się polityką treści na poziomie UE, m.in. ustawą o usługach cyfrowych. Zajmuje się także relacjami Facebooka z Parlamentem Europejskim. Simone posiada tytuł magistra polityki i administracji UE uzyskany w Kolegium Europejskim w Brugii oraz tytuł magistra stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie LUISS w Rzymie.

Katarzyna Szymielewicz

Prawniczka, działaczka społeczna i publicystka. Współzałożycielka i prezeska Fundacji Panoptykon, która- jako jedyna organizacja w Polsce- kompleksowo zajmuje się problematyką praw człowieka i nowych technologii. W latach 2012-2020 wiceprzewodnicząca europejskiej sieci European Digital Rights. Od 2018 r. w Radiu Tok FM prowadzi podcast Panoptykon 4.0.

Andrzej Halicki

Poseł na sejm RP w latach 2005-2019 oraz były minister cyfryzacji. Aktualnie europoseł, wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Ludowej, wiceprzewodniczący komisji LIBE w Parlamencie Europejskim, ale także zapalony kibic Legii Warszawa, właściciel 7 dogów niemieckich, nurek, a od roku również tiktoker.

dr Michał Boni

Działacz podziemnej „S”, minister w wielu rządach. Był szefem doradców strategicznych premiera Donalda Tuska oraz Komitetu Stałego Rady Ministrów, a także posłem do Parlamentu Europejskiego. Obecnie adiunkt w SWPS (Uniwersytet Humanistyczno-Społeczny) w Zakładzie Społecznych Zastosowań Nowych Technologii.