Porozmawiajmy o edukacji - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Porozmawiajmy o edukacji

Prowadząca:

Dorota Łoboda

Goście:

  • Michal Kovács, Jerzy Wcisła,

Godzina:

19:30-20:30

Miejsce:

NAMIOT CENTRALNY

19:30

30.08.2022

Dorota Łoboda

Radna, przewodnicząca Komisji Edukacji Rady Warszawy, liderka ruchu Rodzice Przeciwko Reformie Edukacji protestującego przeciwko reformie edukacji Anny Zalewskiej, prezeska fundacji Rodzice Mają Głos, członkini Rady Konsultacyjnej Ogólnopolskiego Strajku Kobiet. Od wielu lat angażuje się w promowanie dobrej edukacji i walkę o prawa kobiet. W swojej działalności szczególną uwagę poświęca zagadnieniom równego dostępu do edukacji, przeciwdziałaniu dyskryminacji oraz partycypacji uczniowskiej.

Michal Kovács

Słowacki innowator społeczny i aktywista. Zanim dołączył do organizacji pozarządowej European Democracy Youth Network, gdzie pełnił funkcję dyrektora wykonawczego, założył i kierował wieloma organizacjami pozarządowymi wspierającymi młodych liderów na Słowacji i poza jej granicami. Był Ministrem Edukacji w gabinecie cieni z ramienia partii ZA ĽUDÍ. Michal Kovács założył wydział akademicki zajmujący się Studiami Północnoamerykańskimi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Bratysławie i pełnił funkcję pełnomocnika uczelni ds. współpracy między biznesem a nauką.

Jerzy Wcisła

Od 2015 r. senator RP, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Młodzieży, do którego włącza młodzież, co jest ewenementem w pracach zespołów parlamentarnych. Założył i prowadzi Parlamentarny Zespół Dróg Wodnych. Od 30 lat zajmuje się tematem wykorzystania potencjału polskich rzek i kanałów oraz budową Kanału przez Mierzeję. Wcześniej, m.in. wieloletni radny Rady Miejskiej, w której pełnił funkcję wice-, a następnie przewodniczącego. Dziennikarz, autor książek i przedsiębiorca. Jego misją jest włączanie młodych do aktywności społecznej. Uważa, że priorytetem dobrej edukacji powinno być wychowywanie świadomych oraz zaangażowanych obywatelek i obywateli. Jest zwolennikiem i praktykiem uczenia się przez całe życie.