Politycy nie są gotowi, czyli równość małżeńska i tęczowe rodziny w Polsce - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Politycy nie są gotowi, czyli równość małżeńska i tęczowe rodziny w Polsce

Równość i Różnorodność

Prowadzący:

Milena Adamczewska-Stachura, Hubert Sobecki

Godzina:

13:00-14:00

Miejsce:

PODKOWA I

13:00

31.08.2022

Dlaczego w Polsce wciąż nie przyznano równych praw małżeńskich wszystkim osobom? Życie rodzin, które nie są tradycyjnie złożone z kobiety i mężczyzny nie jest łatwe. Większości problemów da się jednak uniknąć poprzez wprowadzenie zmian w prawie, o które stale walczy środowisko LGBT+ i jego sojusznicy. Czy politycy są w stanie zrozumieć, że tęczowe rodziny też są rodzinami?

Milena Adamczewska-Stachura

Koordynatorka Funduszu Prawo Nie Wyklucza w Stowarzyszeniu Miłość Nie Wyklucza, aplikantka adwokacka w Kancelarii Knut Mazurczak specjalizującej się w ochronie praw osób LGBT+, członkini sieci Humanity in Action. Poprzednio prawniczka w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich w Zespole ds. Równego Traktowania, absolwentka studiów LLM z międzynarodowych praw człowieka uniwersytetu w Tilburgu w Niderlandach.

Hubert Sobecki

Ponad 10 lat związany jest ze Stowarzyszeniem Miłość Nie Wyklucza, w którym zajmuje się komunikacją, budowaniem społeczności i rzecznictwem. Współtworzył między innymi Warszawską Deklarację LGBT+, pierwszy polski dokument o braku równości małżeńskiej „Artykuł osiemnasty” oraz kampanię outdoorową „Kochajcie mnie, mamo i tato”.