Od zmierzchu do świtu - film - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Od zmierzchu do świtu – film

Społeczeństwo Przyszłości

Prowadzące:

dr Małgorzata Bonikowska, Agnieszka Ostrowska

Godzina:

14:00-15:00

Miejsce:

NAMIOT DUŻY

14:00

30.08.2022

Zapraszamy na projekcję filmu dokumentalnego “From Dusk to Dawn” stworzonego przez zespół Centrum Stosunków Międzynarodowych. Film opowiada o demokratycznych przemianach w Europie Środkowej i Wschodniej idąc tropem konkretnych miejsc lub obiektów, które były niemymi “świadkami” przełomowych wydarzeń. Po projekcji dr Małgorzata Bonikowska i Agnieszka Ostrowska odpowiedzą na pytania dotyczące filmu.

dr Małgorzata Bonikowska

Prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych, prezes ośrodka THINKTANK, politolog, wykładowczyni akademicka. Doktor nauk humanistycznych, specjalizuje się w problematyce stosunków międzynarodowych oraz komunikacji w instytucjach publicznych. W latach 1995–1998 pracowała jako redaktor w TVP, od 1998 kierowała Centrum Informacji Europejskiej w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej Przygotowała i realizowała rządowy Program Informowania Społeczeństwa o integracji Polski z UE, tworzyła sieć Regionalnych Centrów Informacji Europejskiej. W latach 2001-2008 była ekspertem Komisji Europejskiej i szefem Programu Informacji i Komunikacji KE w Polsce, a potem w Bułgarii. Od 1997 roku prowadzi działalność dydaktyczną i naukową, jest wykładowcą akademickim i doradcą rządowym.

Agnieszka Ostrowska

"Dyrektor Programowa Centrum Stosunków Międzynarodowych. Absolwentka anglistyki na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz podyplomowych studiów europejskich na uniwersytecie w Sussex. W latach 1995-2008 dziennikarka Telewizji Polskiej, specjalizująca się w tematyce społecznej i międzynarodowej. Zrealizowała m.in. kilkadziesiąt reportaży w „Ekspresie reporterów”, film dokumentalny w Rep. Demokratycznej Kongo o misji UNICEF i obozach uchodźców w regionach objętych konfliktem przy granicy z Rwandą. W latach 2001-2003 pracowała jako ekspert ds. publikacji w programie Informacji i Komunikacji Komisji Europejskiej w Polsce. Przedtem była m.in. redaktorem naczelnym miesięcznika „Integracja” wydawanego przez Centrum Informacji Europejskiej UKIE."