HYDE PARK - Nowe technologie - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

HYDE PARK – Nowe technologie

#niezamłodzi

Prowadząca:

Amelia Sandecka

Goście:

  • Petros Psyllos, Jan Pałasz, Julia Flejsierowicz ,

Godzina:

21:00-22:00

Miejsce:

NAMIOT CENTRALNY

Partner:

Projekt #niezamłodzi żeby zabrać głos

21:00

27.08.2022

Panel dotyczyć będzie zagadnień związanych z przyszłością jaka nas czeka w obliczu rozwoju nowych technologii. Postaramy się wspólnie odpowiedzieć na pytania jakie wyzwania stawia przed nami postępująca cyfryzacja oraz jak wyobrażamy sobie innowacyjną rzeczywistość.

Julia Flejsierowicz

Wielkopolanka, studentka Mechatroniki na Politechnice Poznańskiej oraz Kognitywistyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Członkini Fundacji Impuls, działającej na rzecz zwiększania szans młodego pokolenia w Polsce. Ekspertka i fascynatka technologii, która wraz ze studenckim zespołem buduje lokomotywę PUTrain oraz pracuje w sektorze IT w dużej firmie z San Francisco. Adwokatka na rzecz większej roli kobiet w informatyce. Jej wielką miłością jest kultura i sztuka.

Jan Pałasz

Student ekonomii na Akademii Leona Koźmińskiego, członek zarządu Polskiej Rady Organizacji Młodzieżowych oraz fundator i członek zarządu Fundacji Aureum. Reprezentant polskiej młodzieży w Europejskim Forum Młodzieży, czyli największej młodzieżowej organizacji doradczej na świecie. Były przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika, a także reprezentant Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej w Krajowej Grupie Roboczej ds. Unijnego Dialogu Młodzieżowego. Ponadto jako członek prezydium oraz Koordynator ds. Polityki Młodzieżowej Młodzieżowego Sejmiku Województwa Śląskiego miał szansę aktywnie wspierać młodzieżowe rady z całego województwa. W NGOsach od lat zajmuje się obsługą informatyczną oraz cyfryzacją. Lider innowacji GovTech Polska.

Petros Psyllos

Elektronik, programista, innowator i przedsiębiorca. Uznany przez amerykańską edycję Forbesa za jednego z 30 najlepszych europejskich innowatorów poniżej 30 roku życia (2017) oraz Massachusetts Institute of Technology Review za jednego z 10 najzdolniejszych młodych wynalazców w Polsce (2016). Laureat New Europe 100 - listy wpływowych innowatorów w Europie Środkowo-Wschodniej wg Res Publica, Funduszu Wyszehradzkiego, Google i Financial Times (2017). Założył laboratorium dostepnosc.pl, gdzie przy pomocy technologii wspiera osoby niepełnosprawne. Jest także autorem kursów multimedialnych z informatyki, a także prowadził i współtworzył programy telewizyjne o nowoczesnych technologiach i start-upach.

Amelia Sandecka

Od 2021 trwale zaangażowana w działalność organizacji młodzieżowej Młodzi .Nowocześni, sekretarz regionu Kujawsko-Pomorskiego. Od października rozpoczyna naukę na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu na wydziale Psychologii i Kognitywistyki. Jako przyszła studentka Kognitywistyki, jej zainteresowania skupiają się na pogłębianiu wiedzy w zakresie relacji człowiek-komputer oraz konsekwencjami z nimi związanymi.