Mozaika klimatyczna - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Mozaika klimatyczna

Klimat i Zdrowie

Prowadząca:

Virginie Little

Godzina:

13:00-16:00

Miejsce:

SALA 117 - CENTRUM PODKOWA

13:00

28.08.2022

Ważne! Warsztaty trwają 3 godziny (2 bloki warsztatowe: pierwszy 28.08. o 13:00, drugi 28.08. o 14:30). Zapraszamy zainteresowanych do udziału od początku do końca.

Mozaika klimatyczna (fr. La Fresque du Climat) to warsztaty w formie gry, której uczestnicy poznają przyczyny i skutki zmian klimatu w „pigułce” na podstawie raportów Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu przy ONZ (IPCC). Dzięki przystępnemu językowi i formule opartej na współpracy, uczestnicy warsztatów szybko i trwale przyswajają mechanizmy zmiany klimatu. Od 2018 roku w warsztatach wzięło udział blisko 460 000 osób na świecie!  Wśród nich byli uczestnicy światowych konferencji klimatycznych COP24 w Katowicach w 2019 r., w COP25 w Madrycie (2020 r), w COP26 w Glasgow w listopadzie 2021 r, oraz pracownicy polskiego Ministerstwa Klimatu. Gra stwarza również pretekst do rozmowy o konkretnych działaniach pozwalających ograniczyć wpływ firmy na środowisko.

Virginie Little

Konsultantka ds. zrównoważonego rozwoju, zmiany klimatu i zero waste. Akredytowana audytorka śladu węglowego Bilan Carbone© przez Institut de Formation Carbone oraz Association Bilan Carbone. Certyfikowana animatorka warsztatów edukacyjnych Mozaika Klimatyczna (La Fresque du Climat) opracowanych na podstawie raportów Międzyrządowego Zespołu ds. Zmian Klimatu przy ONZ (IPCC). W ramach założonej przez siebie firmy doradczej Little Greenfinity doradza firmom, jak ograniczyć negatywny wpływ działalności na środowisko i zmniejszyć ślad węglowy, oraz samorządom, jak przygotować i wdrożyć praktyki zrównoważonych miast i społeczności.