Kim są osoby transpłciowe i co tak naprawdę chcą zmienić? - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Kim są osoby transpłciowe i co tak naprawdę chcą zmienić?

Równość i różnorodność

Prowadząca:

Renata Kim

Goście:

  • Ika Graboń, Maja Heban, Julia Kata, Kacper Potępski,

Godzina:

11:30-12:30

Miejsce:

NAMIOT GÓRNY

11:30

27.08.2022

“Dziś wszyscy mają zaimki”, czyli dlaczego transaktywizm jest tak potrzebny? Kim są osoby transpłciowe i czego państwo im nie daje, choć powinno? Słownik transpłciowości, system, wsparcie – o tym i o innych ważnych aspektach życia osób transpłciowych porozmawiamy z naszymi prelegentami, którzy problemy związane z zagadnieniem transpłciowości w Polsce znają aż za dobrze. Posłuchaj osobistych historii osób transpłciowych z pierwszej ręki! Wspólnie stwórzmy model Polski idealnej, będącej krajem bezpiecznym i otwartym dla osób transpłciowych!

Ika Graboń

Programista, osoba aktywistyczna na rzecz osób LGBTQIA+, samorzecznik w spektrum autyzmu. Prywatnie fan fantastyki i rodzic wspaniałych kotów i psów.

Maja Heban

Transpłciowa aktywistka i publicystka, pisała w Noizz i Replice. Aktywna w głównych mediach społecznościowych, gdzie odpowiada na pytania związane z transpłciowością i prostuje dezinformację.

Julia Kata

Psycholożka i aktywistka, od 11 lat związana z Fundacją Trans-Fuzja. W latach 2017-2018 była członkinią zarządu młodzieżowej, międzynarodowej organizacji LGBTQI o nazwie IGLYO. Działa na rzecz społeczności trans w Polsce: współorganizując grupy wsparcia, zarówno dla osób z dużych miast, jak i z terenów wiejskich czy zajmując się szkoleniami wzmacniającymi miękkie oraz interpersonalne umiejętności. Prowadzi warsztaty uświadamiające oraz szkolenia dla świadczeniodawców opieki zdrowotnej, a także dla szkół, firm oraz instytucji. Jest jedną z trenerek wydarzenia First Intersex Youth Network Meeting oraz jedną z autorek publikacji „Overdiagnosed but Underserved. Trans Health Survey”.

Renata Kim

Szefowa działu Społeczeństwo tygodnika Newsweek. Wcześniej pracowała w Przekroju, Wprost, a także Dzienniku. Z wykształcenia jest orientalistką, ale zaraz po studiach zaczęła pracę w radiu RMF FM w Krakowie. Kolejne lata spędziła w różnych radiostacjach, m.in. w Trójce oraz Polskiej Sekcji BBC. Jest autorką trzech książek: wywiadów rzek z aktorem Jackiem Poniedziałkiem i reżyserem Andrzejem Żuławskim oraz najnowszej- o przemocy psychicznej.

Kacper Potępski

Ten transik z TikToka, który radośnie opowiada o swojej tranzycji- przed w trakcie i po. Na każdy problem znajduje co najmniej jedno rozwiązanie, więc bycie osobą transpłciową, dysforia i transfobia przestają być straszne w obliczu jego opowieści. Prywatnie jest zapalonym młodym działkowcem, weganinem, partnerem „tej, która ukisiła arbuza” Stewuni i kocim tatą.