Gospodarka po PiSie - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Gospodarka po PiSie

Dyskusja Polityków

Goście:

  • Marek Belka, Dariusz Klimczak, Marek Sowa, Michał Wypij ,

Godzina:

22:00-23:00

Miejsce:

NAMIOT CENTRALNY

22:00

27.08.2022

Na Campusie Polska Przyszłości porozmawiamy z polityczkami i politykami w formacie znanym Wam z telewizyjnych i radiowych debat. O tym, jak uratować gospodarkę po PiSie, dyskutować będą Dariusz Klimczak, Michał Wypij, Marek Belka oraz Marek Sowa. 

Marek Belka

„Łodziak", ekonomista i polityk. Poseł do Parlamentu Europejskiego, Wiceprzewodniczący frakcji Postępowego Sojuszu Socjalistów i Demokratów. W swojej karierze zawodowej Premier RP w latach 2004-2005, Prezes Narodowego Banku Polskiego w latach 2010-2016, dwukrotnie Minister Finansów. Pracował dla Międzynarodowego Funduszu Walutowego jako dyrektor Departamentu Europejskiego. Działał również w Radzie Koordynacyjnej w Iraku, gdzie odpowiadał za reformę walutową, stworzenie systemu bankowego i gospodarkę kraju. Fan zespołu Jethro Tull, jazdy na rowerze, a przede wszystkim swoich wnuków.

Dariusz Klimczak

Poseł na Sejm RP, wiceprezes Polskiego Stronnictwa Ludowego. Ur. 17 czerwca 1980 roku w Rawie Mazowieckiej. Absolwent historii na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz politologii na Uniwersytecie Warszawskim (studia doktoranckie). W latach 2005-2013 Prezes Zarządu Krajowego Forum Młodych Ludowców, oficjalnej młodzieżówki PSL. Samorządowiec związany z województwem łódzkim - wicemarszałek i radny sejmiku 2009-2019. Obecnie wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz członek Komisji Zdrowia. Strażak ochotnik, miłośnik sportu, katolik, mąż i tata.

Marek Sowa

Poseł na Sejm RP od 2015 roku. Członek Komisji Finansów Publicznych oraz Przewodniczący Podkomisji ds. monitorowania wykorzystania środków unijnych. Wcześniej samorządowiec, Marszałek Małopolski w latach 2010-2015. W latach 90-tych prowadził własna działalność gospodarczą.

Michał Wypij

Poseł na Sejm RP od 2019 roku. Zastępca przewodniczącego Podkomisji stałej do spraw sportu dzieci i młodzieży oraz Podkomisji stałej do spraw nauki i szkolnictwa wyższego. Absolwent Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. W 2021 roku został obrońcą lokalnego klubu piłkarskiego.