Fuck up night - jak przegrać wybory? Lekcje z Brexitu i Budapesztu (warsztat w języku angielskim) - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Fuck up night – jak przegrać wybory? Lekcje z Brexitu i Budapesztu (warsztat w języku angielskim)

Polska - Europa - Świat

Prowadzący:

Garvan Walsche

Godzina:

13:00-14:00

Miejsce:

NAMIOT DUŻY

Transmisja:

13:00

31.08.2022

Warsztat Fuck up night – jak przegrać wybory? Lekcje z Brexitu i Budapesztu poprowadziła Agnieszka Chomańska, a jej gościem był Garvan Walshe, irlandzki strateg polityczny i przedsiębiorca, założyciel firmy Article7 Intelligence zajmującej się technologiami politycznymi. Zwycięstwo Trumpa, Brexit, wygrana Orbana, spodziewane zwycięstwo prawicowych populistów w Szwecji czy we Włoszech… Zdaniem Walshe populiści tak często wygrywają wybory, bo w kampanii wyborczej wychodzą daleko poza ramy klasycznej manipulacji politycznej i zaskakująco sprawnie poszerzają swoją bazę wyborczą poza tradycyjny, populistyczny elektorat. Irlandzki ekspert przyznał, że jednym z największych wyzwań dla demokratycznych kandydatów na drodze do zwycięstwa nad populistami jest zawrotne tempo prowadzonej kampanii i dyscyplina przekazu w zmediatyzowanej i usieciowionej rzeczywistości. 

W czasie warsztatu padły pytania o ryzyko, że walka z populizmem sama może stać się populistyczną praktyką. Dociekano, jak funkcjonuje propaganda w mediach, zwłaszcza w Internecie, jak ujawniane skandale mogą wpłynąć na wyniki wyborów, czy sondaże mogą wpływać na podejmowane decyzje elektoratu oraz jak duży wpływ na sukcesy populistów ma Rosja. – Jeśli miałbym podać receptę na sukces, powiedziałbym: rozmawiaj z wyborcami, wyjdź do środowisk wiejskich i porządnie skoordynuj swoją kampanię – podsumował Walshe.

 

 

Garvan Walsche

Irlandzki strateg polityczny i przedsiębiorca oraz założyciel firmy Article7 Intelligence zajmującej się technologiami politycznymi oraz współzałożyciel organizacji pozarządowej zajmującej się integralnością wyborczą Unhack Democracy. Jego zainteresowania badawcze koncentrują się na wzmacnianiu demokracji i rządów prawa, obronie i bezpieczeństwie oraz promowaniu społeczeństwa przedsiębiorczego. Stopień doktora uzyskał na uniwersytecie w Manchesterze. Pisze regularnie dla Foreign Policy, a jego artykuły były publikowane w wielu międzynarodowych wydawnictwach, takich jak The Economist, Die Welt, Haaretz, The New Statesman i CNN.