Demokracja z dezinformacją - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Demokracja z dezinformacją

Polska - Europa - Świat

Prowadzący:

dr Michał Boni

Goście:

  • Martyna Bildziukiewicz, Ignacy Niemczycki, Piotr Mieczkowski, Jakub Turowski,

Godzina:

14:00-15:00

Miejsce:

PODKOWA II

14:00

30.08.2022

Martyna Bildziukiewicz

Jest doktorem nauk politycznych, ekspertką ds. komunikacji strategicznej i dezinformacji. Od 2018 r. w zespole East Stratcom Task Force, od maja 2021 r. kieruje jego pracami. ESTF prowadzi flagowy projekt EUvsDisinfo, odpowiadający na dezinformację Kremla. Zespół zajmuje się także komunikacją na Wschodzie i wsparciem niezależnych mediów. W poprzednich życiach zawodowych była dyplomatą, dziennikarką, rzeczniczką.

Ignacy Niemczycki

Kieruje Fundacją Centrum im. prof. Bronisława Geremka, członek zarządu Akcji Demokracji. Specjalista od spraw komunikacji i europejskich. Były pracownik służby cywilnej pracujący nad budżetem UE i dziennikarz zajmujący się sprawami UE. Pełnił funkcję dyrektora ds. komunikacji korporacyjnej w IKEA w Polsce. Absolwent Uniwersytetu Bocconi i Lancaster. Od lat wegetarianin, miłośnik zwierząt, od niedawna rolnik na Mazurach.

Piotr Mieczkowski

Kieruje pracami fundacji Digital Poland, której misją jest uczynienie z Polski centrum innowacji. Posiada 17-letnie doświadczenie zdobyte w sektorze technologii, mediów i telekomów, obejmujące transformację cyfrową, modelowanie procesów biznesowych, tworzenie programów wspierających innowacyjność, wdrażanie strategii biznesowych, analizę rynków i usług, a także opracowywanie polityk publicznych w sektorze nowych technologii. Pracował m.in. dla Cyfrowego Polsatu, EY, Plusa, Orange, Shell.

Jakub Turowski

Jest odpowiedzialny za budowanie relacji pomiędzy Metą a ustawodawcami, regulatorami, organizacjami pozarządowymi i innymi środowiskami zainteresowanymi wpływem Internetu na społeczeństwo i gospodarkę. Zanim dołączył do Meta, kierował zespołem ds. polityki publicznej i regulacji w UPC Polska, pierwszym operatorze kablowym w Polsce. Międzynarodowe doświadczenie w zakresie gospodarki cyfrowej zdobywał w Brukseli, pracując nad agendą cyfrową i regulacjami europejskimi m.in. dla PwC i Belgacom.