Czy posłankom wypada…? - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

Czy posłankom wypada…?

Równość i Różnorodność

Prowadząca:

Agata Krypczyk

Goście:

  • Klaudia Jachira, Monika Rosa, Urszula Zielińska,

Godzina:

13:00-14:00

Miejsce:

NAMIOT PRZY TĘCZY

13:00

31.08.2022

Rozmowa z posłankami „nowego pokolenia” o tym co wypada i czy jest coś takiego jak “wypada”. Czy poszłyby na imprezę do znajomych i bawiły się swobodnie jak Premier Finlandii? Czy trzeba mieć „plecy” żeby postawić krok do przodu? Czy mężczyznom w polityce więcej uchodzi na sucho? Czy bycie posłanką oznacza koniec życia prywatnego oraz czy pokazywanie spraw prywatnych jest nierozłącznym fragmentem życia i przejrzystości politycznej?

Klaudia Jachira

Posłanka bezpartyjna będąca w klubie KO, aktorka i lalkarka po PWST Wrocław, swoją drogę do polityki zaczynała w internecie od satyrycznych filmików krytykujących obecną władzę. Na portalu crowdfundingowym przeprowadziła udana zbiórkę na lalkę prezesa, z którą jeździła po Polsce ze swoim programem satyrycznym. W 2019 roku, dostała się do Sejmu, gdzie nieustanie patrzy władzy na ręce. Nie boi się mówić co myśli, a gdy władza ogranicza debatę i knebluje usta, wyraża swój sprzeciw niemymi protestami. Na co dzień w Sejmie zajmuje się ochroną środowiska, walką o prawa kobiet, osób LGBT, uchodźców. Jest liberalna gospodarczo, czemu często daje wyraz głosując przeciwko bezmyślnemu rozdawnictwu. Jej najwyższą wartością jest Wolność. Prywatnie marzy o psie, uwielbia spotkania z przyjaciółmi, spacery z audiobookiem oraz długie wycieczki rowerowe wśród natury.

Agata Krypczyk

Specjalistka do spraw mediów społecznościowych, doradczyni polityczna, właścicielka agencji marketingowej Panda Media, aktywistka na rzecz kobiet, mniejszości i osób LGBT+, fotografka, Ślązaczka. Magistra dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Pomaga firmom rozwijać swoje biznesy, urzędom lepiej docierać do mieszkańców, a politykom zrozumieć potęgę mediów społecznościowych. Obecnie współpracuje z influencerami i politykami oraz z branżą ecommerce i gastronomią.

Monika Rosa

Ślązaczka, polska parlamentarzystka i obrończyni praw osób LGBT, członkini partii Nowoczesna. Od dwóch kadencji Posłanka na Sejm RP z ramienia partii Nowoczesna oraz przewodniczącą partii na Śląsku. Członkini Komisji Zdrowia, Komisji Mniejszości Narodowych Etnicznych, Komisji Polityki Społecznej i Rodziny oraz Podkomisji stałej do spraw rodziny. W swojej działalności skupia się na kwestiach równouprawnienia, przemocy wobec kobiet i dzieci, prawach kobiet, prawach mniejszości, społeczności LGBT oraz osób z niepełnosprawnościami. Od lat walczy o uznanie języka śląskiego za język regionalny. Od 2005 roku związana ze stowarzyszeniem Młode Centrum, następnie Projekt: Polska. Zaangażowana w działalność lokalnych mediów i magazynu Liberte!.

Urszula Zielińska

Posłanka na Sejm IX Kadencji i przewodnicząca Partii Zieloni. W Sejmie jest wiceprzewodniczącą Komisji Ochrony Środowiska, Zasobów Naturalnych i Leśnictwa oraz członkinią Komisji Energii, Klimatu i Aktywów Państwowych. Studiowała zarządzanie i marketing. Przed objęciem mandatu poselskiego pracowała w międzynarodowym biznesie w Polsce, w Niemczech i w Wielkiej Brytanii. W pracy parlamentarnej skupia się na tematyce zielonej energii i klimatu, prawach człowieka oraz ustawodawstwie dotyczącym konopi. Mieszka i pracuje w Warszawie.