„A niech mają te związki, ale od dzieci wara”. Ćwierć-, pół-, czy pełna równość dla rodzin osób LGBT+? - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
Program

„A niech mają te związki, ale od dzieci wara”. Ćwierć-, pół-, czy pełna równość dla rodzin osób LGBT+?

Równość i Różnorodność

Prowadzący:

Hubert Sobecki

Goście:

  • Bart Staszewski, Linus Lewandowski, Oliwer Kubiak, Jacek Jelonek, Katarzyna i Ewelina Domańskie, Julia Sobczyńska i Judyta Mliczek,

Godzina:

15:30-16:30

Miejsce:

NAMIOT DUŻY

Transmisja:

15:30

30.08.2022

Polska jest dziś jednym z sześciu ostatnich krajów Unii Europejskiej, w których pary i rodziny zakładane przez osoby LGBT+ nie mają żadnej ochrony prawnej. Czy gdyby jutro wprowadzono u nas równość małżeńską i dwie kobiety lub dwóch mężczyzn mogło pójść do urzędu i wziąć ślub, „tradycyjne rodziny” natychmiast by się rozpadły?

Hubert Sobecki

Ponad 10 lat związany jest ze Stowarzyszeniem Miłość Nie Wyklucza, w którym zajmuje się komunikacją, budowaniem społeczności i rzecznictwem. Współtworzył między innymi Warszawską Deklarację LGBT+, pierwszy polski dokument o braku równości małżeńskiej „Artykuł osiemnasty” oraz kampanię outdoorową „Kochajcie mnie, mamo i tato”.

Bart Staszewski

Aktywista na rzecz osób LGBT+, prezes i założyciel fundacji Basta. Amerykański magazyn Time przyznał mu tytuł wschodzącego lidera, wyróżniony tytułem Lidera Obamy przez Fundacje Baracka Obamy. Za swój aktywizm wielokrotnie atakowany przez partię rządzącą i media publiczne.

Linus Lewandowski

Tęczowy rewolucjonista. Lider Homokomanda, aktywista na rzecz praw człowieka, organizator Biegów Równości.

Oliwer Kubiak i Jacek Jelonek

Oliwer to zwycięzca pierwszej polskiej edycji programu Prince Charming, obecnie rozwija swoje umiejętności za kamerą - w produkcji telewizyjnej. Jacek jest pierwszym polskim „Prince Charming”, model, który ma na swoim koncie udział w wielu pokazach i sesjach zdjęciowych dla prestiżowych czasopism z całego świata, zatańczy pierwszy raz w historii polskiej edycji Tańca Gwiazdami w parze jednopłciowej.

Katarzyna i Ewelina Domańskie

Mieszkają w Bydgoszczy, skąd pochodzi Ewelina. Kasia pracuje w branży motoryzacyjnej, Ewelina jest nauczycielką przedszkolną. Razem wychowują córeczkę, Amelię.

Julia Sobczyńska i Judyta Mliczek

Julia Sobczyńska finalistka Top Model X. Aktualnie modelka agencji D’Vision, influencerka i aktywistka. Judyta Mliczek pracuje w korporacji z branzy modowej, hobbistycznie zajmuje się fotografią. Razem tworzą kochającą się parę.