Goście - CAMPUS POLSKA PRZYSZŁOŚCI
  • Polski
  • English
GOŚCIE

Poznaj gości tegorocznej edycji

Od 27 maja sukcesywnie będziemy prezentować kolejnych wyjątkowych gości Campusu Polska Przyszłości 2022. Ekspertki, prelegenci, prowadzące, specjaliści z różnych dziedzin – wszystkie osoby, których wystąpienia składają się na program tegorocznej edycji Campusu Polska Przyszłości. Po wielu miesiącach przygotowań możemy z dumą i radością przedstawić listę Gości, którzy pojawią się na przełomie sierpnia i września w Olsztyńskim Kortowie.

Mark Brzezinski

Ambasador USA w Polsce będzie gościem tegorocznego Campus Polska !

Marian Turski

Marian Turski gościem honorowym Campus Polska Przyszłości. Więzień Auschwitz. Autor słynnego przemówienia „Auschwitz nie spadło z nieba…” wygłoszonego w 75 rocznicę wyzwolenia obozu.

Magdalena Rigamonti

Znana dziennikarka publicystyczna, laureatka m.in. Nagrody Grand Press, autorka książek, a przede wszystkim silna kobieta, która nie boi się podejmowania trudnych, ale potrzebnych tematów.

Tomasz Terlikowski

Dziennikarz, publicysta, autor programu w Telewizji Republika i działacz katolicki. Człowiek otwarty na rozmowę i gotowy do debat z uczestnikami.

Adam Bodnar

Doktor habilitowany nauk prawnych, profesor Uniwersytetu SWPS. W latach 2015-2021 był Rzecznikiem Praw Obywatelskich - prawdziwym rzecznikiem naszych praw. Tyle razy pojawiał się w tegorocznych ankietach, że z przyjemnością ponownie zaprosiliśmy go na #Campus2022. Do zobaczenia w Olsztynie!

Bart Staszewski

Bart Staszewski - aktywista na rzecz osób LGBT+, prezes i założyciel fundacji Basta. Amerykański magazyn Time przyznał mu tytuł wschodzącego lidera, został też wyróżniony tytułem Lidera Obamy przez Fundacje Baracka Obamy.

Ivan Krastev

Szef Centrum Strategii Liberalnych, współzałożyciel European Council on Foreign Relations, związany z Instytutem Nauk o Człowieku w Wiedniu. Autor m.in. „Nadeszło jutro. Jak pandemia zmienia Europę”.

Urszula Dudziak

Często opisywana jest jako kobieta pełna werwy i optymizmu, ale tę dobrą energią przekazuje nie tylko przez muzykę. Od lat wspiera inicjatywy związane ze zdrowiem psychicznym - to kolejny ważny temat, o którym chcemy z Wami porozmawiać.

Aleksandra Przegalińska

Technologia i jej miejsce w przyszłości to wyjątkowo fascynujący temat, którym bardzo kompleksowo zajmiemy się podczas #Campus2022.
Pomoże nam w tym niewątpliwa ekspertka w tej dziedzinie - prof. Aleksandra Przegalińska. Filozofka, futurolożka i specjalistka AI.

Vincent V. Severski

Jako oficer wywiadu odbył prawie 140 misji w 50 krajach, autor serii książek szpiegowskich… Przed Wami Vincent V. Severski.

Dr Tomasz Karauda

Dr Tomasz Karauda - lekarz Kliniki Pulmonologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego nr 1 im. N. Barlickiego w Łodzi, specjalista chorób wewnętrznych i pracownik oddziału dla pacjentów z COVID-19. W trakcie pandemii otwarcie opowiadał się za szczepieniami, popularyzował wiedzę o koronawirusie i przeciwdziałał dezinformacji. Za swoje działania został wyróżniony nagrodą

Yuval Noah Harari

Historyk, filozof, autor bestsellerów takich jak „Sapiens. Od zwierząt do bogów” czy „21 lekcji na XXI wiek”. Jego dzieła sprzedały się w ponad 40 milionach egzemplarzy w 65 językach, a on sam jest jednym z najbardziej wpływowych współczesnych intelektualistów. Profesor Harari wykłada na całym świecie, skupiając się na historii człowieka i wyzwaniach, które czekają ludzkość w XXI wieku.

Marek Prawda

Były Ambasador RP w Szwecji i w Niemczech, dyplomata, przedstawiciel Polski w Unii Europejskiej.

Kira Rudyk

Deputowana Rady Najwyższej Ukrainy, przewodnicząca partii Głos. Magazyn Novoye Vremya wymienia Kirę Rudyk na liście 100 najlepszych kobiet sukcesu w Ukrainie, Focus na liście 33 najlepszych menedżerów w Ukrainie, a w 2020 zajęła 34 pozycję w rankingu „100 najbardziej wpływowych kobiet w Ukrainie". Jej fotografia z kałasznikowem obiegła świat i pokazała jak dzielnie obywatelki i obywatele Ukrainy walczą i bronią swojej ojczyzny.

Matusz Vallo

Burmistrz Bratysławy. W 2019 r. - wspólnie z Rafałem Trzaskowskim, Zdeněkiem Hřibem i Gergelym Karácsonym połączyli siły podpisując Pakt Wolnych Miast. Z wykształcenia jest architektem, który angażując się w ruchy miejskie stanął na czele stowarzyszenia „My sme mesto”

Krystyna Kurczab-Redlich

Dziennikarka, autorka popularnej książki „Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina”, reportażystka, autorka filmów dokumentalnych o Rosji i Czeczeni.

Radosław Kujawa

Były generał Służby Wywiadu Wojskowego, służył też w Zarządzie Wywiadu Urzędu Ochrony Państwa oraz w kontrwywiadzie UOP i ABW. W latach 2017-2019 był jednym z organizatorów i uczestników cyklu debat pod szyldem Forum Bezpieczeństwa, poświęconych polityce międzynarodowej w kontekście bezpieczeństwa.

Garry Kasparov

To dla nas wielki zaszczyt. Garry Kasparov przyjął zaproszenie na #Campus2022 i będzie naszym gościem specjalnym w Olsztynie. W przeszłości szachowy mistrz świata, a dzisiaj jeden z liderów demokratycznej opozycji wobec reżimu Putina.

Zuza Karcz

Edukację obywatelską, antydyskryminacyjną czy klimatyczną zna od podszewki. Posiada szerokie doświadczenie w zakresie włączania młodych osób i osób niemęskich do przestrzeni politycznej za sprawą inicjatywy "Wpisz do Kalendarza". Zaangażowana m.in. w Ranking Szkół Przyjaznych LGBTQ+, Forum Przyszłości Kultury Teatru Powszechnego. Porozmawiacie z nią o feminizmie, aktywizmie i edukacji.

prof. Jerzy Bralczyk

Czy słowa mogą mieć wpływ na kształtowanie opinii społecznej? Jaką rolę odgrywają lub powinny odgrywać feminatywy w języku polskim? O to, ale też o język w polityce, w mediach czy w reklamie najlepiej zapytać eksperta. Z ekscytacją ogłaszamy, że na #Campus2022 pojawi się niekwestionowany autorytet w dziedzinie języka polskiego - prof. Jerzy Bralczyk - językoznawca, wykładowca, wiceprzewodniczący Rady Języka Polskiego. Szykujcie pytania!

Marta Krasuska

Kynopscyholożka, od października 2020 r. kierowniczka Schroniska dla Zwierząt w Płocku. Jako samorządowczyni oraz prezeska lokalnej organizacji pozarządowej, stara się od lat wpływać na kształt zmian związanych z szeroko pojętą opieką nad zwierzętami w lokalnej gminie, a głównym celem jej działania jest skuteczne zapobieganie zjawisku bezdomności zwierząt.

Katarzyna Pawlikowska

Specjalistka w dziedzinie komunikacji i zarządzania strategicznego, badaczka kobiet. Twórczyni pojęcia kobiecych kodów komunikacji. Autorka i współautorka książek - „Czujesz?”, „Polki. Spełnione Profesjonalistki, Rodzinne Panie Domu czy Obywatelki Świata” i „YEStem kobietą!”

Dr Konrad Maj

Psycholog społeczny, kierownik Centrum HumanTech w Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Interesuje się zagadnieniami związanymi z psychologią mediów, nowymi technologiami, wpływem społecznym oraz innowacjami. Obecnie prowadzi badania w obszarze HRI (Human-Robot-Interaction).

Gen. Jarosław Stróżyk

Polski żołnierz, wywiadowca i dyplomata, były generał brygady Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, a dodatkowo doktor nauk o bezpieczeństwie i wykładowca Uniwersytetu Wrocławskiego.

Szymon Nitka

Krajoznawca i podróżnik. Autor bloga podróżniczego Znajkraj, współpracownik magazynów podróżniczych National Geographic Traveler i Rowertour. Nominowany do nagrody Traveler w kategorii Podróżnik Online.

Dorota i Krzysztof Brejza

Polityk i prawniczka, małżeństwo. W obliczu skandalicznej inwigilacji senatora i jego rodziny systemem Pegasus pokazali jak mimo przeciwności działać w obronie demokracji i pozostawać wiernym swoim wartościom. Rozmowy o odwadze, o partnerstwie, o prawach obywatelskich i o prawie do prywatności.

Ks. Arkadiusz Nowak

Prezes fundacji Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej. W swojej pracy skupia się na pomocy osobom uzależnionym i chorym na AIDS, jednocześnie angażując się w poszerzanie wiedzy w zakresie tej choroby. Od naczelnika Urzędu Pocztowego do święceń kapłańskich? Czemu nie!

Magdalena Środa

Filozofka, etyczka. Zajmuje się filozofią moralną i polityczną, historią idei oraz problematyką gender. Jest autorką wielu artykułów poświęconych współczesnej filozofii oraz książek m.in: „Idea godności w historii i etyce”, „Indywidualizm i jego krytycy. Współczesne spory między liberałami, komunitarianami i feministkami na temat podmiotu, wspólnoty i płci”, „Kobiety i władza”, „Etyka dla myślących”.

Czcionka
Kontrast